Dr. Edward Bach (1886-1936) byl anglický lékař, homeopat. Pracoval jako lékař v nemocnici, nikdy se však nesmířil s konvenčním způsobem přístupu k pacientovi. Pevně věřil, že nemoc je důsledkem nerovnováhy v člověku samotném a že důležité je léčit především příčinu nemoci, tj. duševní potíže pacienta. Věnoval se homeopatii, která výsledků jeho práce využívá dodnes. Nakonec se ale vydal vlastní cestou a po letech výzkumů předal světu jednoduchý, unikátní a ucelený systém léčení přírodními prostředky. Výsledky jeho celoživotního díla jsou dnes známy jako „Bachovy květové esence“.

Bachovy květové esence (resp. „Bachovy esence“, „Bachova květová terapie“) představují jednoduchý a velmi účinný systém léčení, který dodává harmonii lidské duši, a tím stabilizuje a léčí i tělo. Jedná se o 38 květových esencí, připravených z nejedovatých planě rostoucích rostlin a stromů. Bachovy kapky jsou účinné proti všem možným negativním stavům mysli. Bach si byl jistý, že špatný fyzický stav je jen důsledkem nerovnováhy naší mysli.

Bachovy esence jsou přírodní, zcela bezpečné, nevyvolávají závislosti, nežádoucí účinky ani alergie, nelze se jimi předávkovat a bez obav je mohou užívat i novorozenci, těhotné a kojící ženy, děti všech věkových kategorií a těžce nemocní. Bez jakýchkoli kontraindikací se dají kombinovat se všemi ostatními formami léčení (alopatické léky, homeopatie, fytoterapie, tradiční čínská medicína…).

 

„Nemoc není ani krutost, ani trest, ale pouze a jenom oprava, nástroj, kterým si naše vlastní duše posloužila, aby poukázala na naše chyby, aby nás zadržela před většími omyly, které by nadělaly větší škody, a aby nás zavedla zpět na cestu pravdy a světla, ze které bychom nikdy neměli sejít.“  Edward Bach

bachovky